ransomeware

Ransomware Kurtulma Yöntemleri

Bilindiği gibi son günlerde Ransomware (Fidye Yazılımları) yeniden ortaya çıktı. Gündemimizi oldukça meşgul etmekteler. En yeni belamız olan Wannacry ise Microsoft’un SMB açığını kullanarak oldukça hızlı yayılmış ve onlarca ülkede binlerce kişinin canını yakmıştır.Sophos Labs analizlerinde WannaCry, WCry, WanaCrypt ve WanaCrypt0r gibi isimlerle de bilinen fidye yazılımının kurbanların dosyalarını şifrelediğini ve uzantılarını .wnry, .wcry, .wncry ve .wncrypt olarak değiştirdiğini görüyoruz.

Sophos Intercept X, sahip olduğu CriptoGuard teknolojisi ile bu türden saldırılara karşı anında müdahale ederek sizi güvende tutmayı başarabiliyor. Bu teknoloji sayesinde kötü niyetli saldırıları tespit etmek için baştan sona sistem taramasına veya virüs imzasına ihtiyaç duymuyor.

Web Tabanlı Tehditlerden Konunun;

Sophos Intercept X ile beraber gelen tümleşik güvenlik duvarı ve ağ geçidi yönetimi ile web tabanlı olarak veri güvenliğinizi tehdit eden tüm zararlı yazılımlardan korunabilirsiniz. Sophos Intercept X diğer güvenlik çözümlerinde olduğu gibi kendisine virüs arama motorlarından gönderilen güncellemelere bağlı kalmıyor. Kendi veri tabanında olmayan ve olası tüm zararlı yazılımları üstün zararlı yazılım algılama teknolojisi sayesinde hiç bir zarara yol açmadan engeller.

E-Mailleriniz için üstün Koruma;

Sophos Intercept X gelişmiş bir antispam ve zararlı yazılım algılama teknolojisine sahip. Bu sayede özellikle mail yoluyla gelen fidye yazılımlarını anında müdahale ederek etkisiz hale getirir. Maillerinizi güvenle açıp okuyabilirsiniz.

Ticari Programlarınız Güvende;

İşletmenizde kullandığınız ve ağırlıklı olarak ticari programlarınızı barındırdığınız sunucularınız Sophos Intercept X ile beyaz ve kara liste uygulamaları ile sunucunuzda tam bir denetim ve etkin bir koyma sağlayarak şirketiniz için hayati önem arz eden datalarınızı güvende tutar.

Tümleşik çalışın;

Hali hazırda herhangi bi anti virüs yazılımını kullanıyor olabilirsiniz. Diğer tüm güvenlik yazılımlarından bağımsız olarak Sophos Intercept X i gelişmiş sezgisel tarama ve üstün tehdit algılama teknoloji ile beraber kullanabilirsiniz. Ek olarak Sophos firewall veya Sophos’un gelişmiş veri koruma ürünleri ile beraber tam uyumlu olarak çalışmakta, size eşşsiz bir güvenlik deneyimini rakipsiz bir şekilde sunmaktadır.

Sophos Intercept X yeni nesil tehditlere karşı en etkili çözümlerden biri. Bu sebeple üvenlik altyapısını güçlendirmek isteyen tüm kişi ve kurumlara tavsiye ediyorum.

Sophos Intercept X hemen şimdi 1 ay süre ile ücretsiz deneyip, test edebilirsiniz. Bu adresten deneme sürümüne ulaşabilirsiniz.

Güvende kalın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir